+48 512 901 635
tenistour@op.pl
ul. Fabryczna
32-500 Chrzanów

Akademia Tenisa – Tenis Tour

Akademia Tenisa „Tenis Tour” powstała w 2011 roku. Założycielem Akademii jest prowadzący szkolenie tenisowe, trener II klasy tenisa Szymon Dobija. Ukończył on kurs instruktorski w Krakowie, a następnie dwuletnie podyplomowe studia trenera II klasy w dyscyplinie tenis ziemny na AWF w Poznaniu. Wiedzę poszerzał na konferencjach międzynarodowych ucząc się m.in. od trenera Sereny Williams – Patricka Mouratoglou, Agnieszki Radwańskiej – Tomasza Wiktorowskiego, Rafy Nadala – Toniego Nadala, czy mamy Andy’ego Murraya – Judy Murray. Od wielu lat szkoli zarówno amatorów, jak i prowadzi zawodników klasyfikowanych na listach Polskiego Związku Tenisowego.

Akademia współpracuje ze sparingpartnerami, fizjoterapeutami i trenerami z całej Polski. W 2012 roku Akademia otworzyła w Chrzanowie przy ul. Fabrycznej Centrum Tenisowe z trzema kortami z mączki ceglanej oraz halą tenisową lekkiej konstrukcji z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Centrum Tenisowe

Centrum Tenisowe mieści się w Chrzanowie przy ul. Fabrycznej. Obiekt znajduje się w historycznym miejscu, gdzie w roku 1926 narodził się chrzanowski sport – na terenie, gdzie niegdyś znajdował się stadion i korty T.S. „Fablok”. Centrum Tenisowe oferuje trzy wysokiej jakości korty o nawierzchni z mączki ceglanej oraz halę tenisową z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Nasze sukcesy

Nasz największy sukces to uśmiechnięte klientki i klienci schodzący po meczach z kortu. Nauczyliśmy grać kilkudziesięciu uczestników ligi tenisowej- i to nasze wielkie osiągnięcie w tenisie amatorskim. Wychowaliśmy zawodników klasyfikowanych na listach Polskiego Związku Tenisowego – medalistów Mistrzostw Województwa, uczestników Mistrzostw Polski- w tym srebrną medalistkę Drużynowych Mistrzostw Polski 2022- Zosię Dobija, zwycięzców turniejów nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, wyróżnianych nagrodami za osiągnięcia sportowe przez Burmistrza Miasta Chrzanowa.